REGULAMIN PRESELL PAGE

Wielu z Nas z rozbawieniem traktuje doniesienia o różnych absurdalnych zasadach i regulaminach, krążących w sferze publicznej, mogą Nas one irytować lub bawić, ale zawsze staramy się piętnować ich groteskowość, jeśli przegrywają w konfrontacji z życiem. Ostatnio z coraz to większym rozbawieniem przyglądam się wymaganiom jakie stawiają przed autorami wpisów, właściciele popularnych precelków ( presell page ).
Na porządku dziennym stały się zamieszczane w regulaminach zasady typu: „Przyjmujemy tylko unikalne wpisy!”, „Wpisy duplikowane będą usuwane!” itd. Jest to o tyle zabawne że nawet właściciele precli które są „martwe”, lub ledwie „dyszą”, stawiają przed autorami takie wymagania, powtarzając je jak mantrę za innymi. Oczywiście z punktu widzenia samego pozycjonowania jest to ze wszech miar słuszne, bo utrzymany w tak fantastycznej formie precel miałby na pewno zagwarantowany sukces!. Jednak z pewną premedytacją użyłem tu sformułowania „fantastyczna forma”, gdyż jest oczywistym, iż żaden z precli o charakterze publicystycznym i otwartym dostępie, nie posiada zawartości w 100% unikalnej!, wynika to z dość prozaicznej przyczyny ( o której wiedzą co bardziej świadomi właściciele tego typu stron ), a mianowicie, nie jest możliwa aż tak ścisła permanentna moderacja publikacji, zapewniająca 100% unikalność. Nawet jeżeli wpisy są moderowane i w sposób nie budzący wątpliwości weryfikowane przed ich zamieszczeniem, to przecież nic nie zagwarantuje nam tego iż dana publikacja nie zostanie w późniejszym okresie powielona na innych stronach?.

Wynikało by z tego iż każdy właściciel precla który stawia tak rygorystyczne wymagania, co tydzień na bieżąco przegląda i sprawdza wszystkie publikacje na swoim precelku pod kątem ich unikalności?!…całkowity absurd!!!, zwłaszcza w wykonaniu administratorów stron zawierających parę tysięcy publikacji i dziesiątki nowych dochodzących codziennie. Biorąc pod uwagę dość drapieżną walkę na rynku pozycjonerskim, oczekiwanie iż pozycjonerzy lub autorzy publikacji będą tworzyli unikalne artykuły dla każdego nawet niszowego precla, jest przecież absurdem!. I choć z punktu widzenia efektywności, było by to znacznie bardziej skuteczne dla samych precli i stron pozycjonowanych, to jednak ze względu na czasochłonność i znacząco większy nakład pracy, jest to nie możliwe do wyegzekwowania od samych autorów wpisów.

Oczywiście co bardziej rozsądni właściciele precli, zdający sobie z tego sprawę apelują o, przynajmniej częściową zmianę zamieszczanych wpisów i chociaż fragmentaryczne przeredagowanie artykułów. Zresztą wyważony rozsądek jest w tym wypadku potrzebny po obu stronach, świadomy autor publikacji, czy pozycjoner doskonale wie, iż powielenie lekko przerobionego wpisu kilka a nawet kilkanaście razy w sieci nie będzie żadną tragedią, a jego nawet lekka modyfikacja zapewni znacznie lepszy efekt.

Tak więc w wypadku tworzenia regulaminu do własnego precla, wskazany wydaje się rozsądek, najlepiej mierzony pozycją Naszej strony. Warto zamieścić w nim trochę porad i sugestii dotyczących tworzenia wartościowych wpisów, oraz zasady które jesteśmy w stanie wyegzekwować. Dzięki temu Nasz precelek zyska na wiarygodności. W mojej ocenie, jak najbardziej uzasadnione jest systematyczne podnoszenie poprzeczki dla autorów, w miarę jak Nasza strona zyskiwać będzie na wynikach i popularności, a i sami autorzy wpisów będą zapewne bardziej skłonni do wykazania się większą pracą przy zamieszczaniu u Nas artykułów, i dbaniu o ich oryginalność i poprawność stylistyczną.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

admin

E-mail : fox@valder.pl