JAK DOBRZE WYPROMOWAĆ STRONĘ W SIECI

business-wykresNawet najlepsza strona internetowa wymaga reklamy, w przeciwnym wypadku, nikt jej nie znajdzie. Wtedy cały trud z tworzenia strony internetowej idzie na darmo. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, a jeszcze mniej osób ma świadomość, że promować stronę może również samodzielnie. Promowanie strony w sieci jest łatwiejsze niż może się to wydawać. Trzeba tylko przestrzegać kilka zasad.
Marketing Internetowy SeoPozycje.pl

1) Optymalizacja treści
Ciekawe treści na stronie nie wystarczają. Należy jeszcze w nich przemycić słowa kluczowe, na które dana strona jest pozycjonowana. Jeżeli tworzymy stronę o modzie, wtedy w tekstach na niej powinny być wyszczególnione takie słowa jak moda, najnowsze trendy, trendy 2016, modne stroje 2016 itp. Na podstawie takich słów wyszukiwane są strony o modzie przez osoby zainteresowane nimi.

2) Udzielaj się w sieci
Komentuj wpisy na blogach, artykuły w sieci i wszędzie, gdzie będzie to możliwe pozostawiaj link do swojej strony. Ważne jednak jest to, by były to wpisy merytoryczne, związane z treścią komentowanego artykułu. W taki sposób twoja strona zyska na popularności ponieważ wyszukiwarki znajdą odnośnik do niej, ponadto parę osób w ten sposób kliknie na link do twojej strony i ją odwiedzi.

3) Wykorzystuj serwisy typu pressel page
Jest wiele serwisów na których można publikować za darmo swoje artykuł . Po co warto to robić? Odpowiedź jest prosta, w ten sposób możesz promować swoją stronę. W takim artykule od 1000 do 2000 znaków możesz zamieścić link do swojej strony. Takie artykuły muszą być poprawne językowo chociaż ich wartość merytoryczna może być znikoma. Chodzi w zasadzie tylko, by został tekst zaakceptowany i opublikowany przez serwis. Dziennie warto dodawać trzy artykuły z linkiem na trzech różnych serwisach tego typu.

4) Prowadź bloga
Promujesz stronę firmową? Sklep internetowy? Załóż bloga, na którym będziesz umieszczać wpisy promujące ofertę swojej firmy lub sklepu. Pamiętaj by wpisy również odpowiednio podlinkować do promowanej strony.

Promowanie strony w sieci nie jest trudne lecz pracochłonne. Trzeba stale wykonywać te same działania. Ważna jest bowiem systematyka. Nie możesz komentować artykułów raz na jakiś czas czy dodawać podlinkowanych artykułów tylko czasem, bo to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Te działania musisz wykonywać stale. Co dzień wstawiać po np. trzy komentarze z linkiem w różnych miejscach, po trzy artykuły, jeden lub dwa artykuły na bloga w tygodniu.