JAK DOBRZE WYKONAĆ STRONĘ INTERNETOWĄ

Niezmiennie od lat, wszystko co warte uwagi, dzieje się w Internecie. Jeśli ktoś chce zostać zauważony, musi odpowiednio się w nim zaprezentować. Najlepszą formą prezentacji jest profesjonalna i ciekawa strona internetowa. business-tabletNiestety, nie wszyscy rozumieją, jak powinna wyglądać dobra strona internetowa. Znajdujemy więc w Internecie wiele stron- śmieci, stron, które są zbyt barwne a przez to nieczytelne, zawierają masę błędów i nie chodzi tu o sposób kodowania lecz pisownie. Ciekawe rzeczy są prezentowane w sposób nudny, lub zbyt narzucający się. Adres strony nie pasuje zupełnie do jej treści itp. Jak zatem tworząc stronę internetową, zrobić to naprawdę dobrze, by przyciągała jak największą ilość użytkowników?
Responsywne Strony Internetowe VestaFox

1) Dobra domena
Domena czyli adres strony nie może być przypadkowy. Musi w jakiś sposób nawiązywać do treści, jaką na stronie będziemy zamieszczać. Dobrze, jeżeli będzie można ją również łatwo zapamiętać, lecz to akurat nie jest konieczne. Najlepiej sprawdzają się domeny .pl , .eu , .com W bardziej egzotyczne domeny raczej nie warto inwestować. Pamiętaj, by pod wybraną domenę podpiąć hosting, który sprosta twoim oczekiwaniom w kwestii pojemności i możliwości technicznych.

2) Przemyśl treść i układ strony
Dobrze zastanów się, jak ma Twoja strona wyglądać i co ma się na niej znaleźć. Przejrzyj inne strony o podobnej tematyce w sieci i zastanów się, jak możesz na ich tle się wyróżnić. Pamiętaj, że treści muszą zwracać uwagę, zaciekawić ale muszą być zgodne z prawdą i prawem! Nie warto nadużywać zdjęć i grafik.

3) Gotowy szablon czy kodowanie
Jeśli sam napiszesz skrypt z pewnością będzie ona oryginalna. Czy jednak masz wystarczającą wiedzę, by napisać w pełni funkcjonalny skrypt? Jeśli nie, to czy stać cię na wynajęcie fachowca, który zrobi to za ciebie? Jeśli nie, o wiele bezpieczniej jest skorzystanie z gotowego szablonu strony a następnie dopasowanie go do własnych potrzeb. Do większości hostingów obecnie dołączany jest kreator stron.

4) Optymalizacja treści
Żeby strona mogła być pozycjonowana, musi być zoptymalizowana pod względem treści. Dlatego w zamieszczanych na stronie tekstach warto zadbać słowa kluczowe. Nie mniej ważne jest właściwe tytułowanie i stosowanie opisów stron. To wszystko bowiem wyłapywane jest przez algorytmy wyszukiwarek.