FORMY WSPÓŁCZESNEGO MARKETINGU INTERNETOWEGO

Trudno dziś wyobrazić sobie handle czy jakąkolwiek działalność bez odpowiednie promocji. Jest to prawda znana od wieków, zmieniają się jedynie narzędzia marketingowe. Jeszcze parę lat temu sprawdzała się akwizycja i wrzucanie ulotek do skrzynek pocztowych, dziś o wiele skuteczniejszy jest marketing szeptany i mailing reklamowy. Na ile są one skuteczne?

Mailing reklamowy irytuje jednak trzeba przyznać, że zanim usuniemy tzw spam z poczty elektronicznej, przebiegamy wzrokiem czy nie ma tam czegoś, co mogłoby nas zainteresować. Skuteczność mają więc te maile, które przyciągają uwagę już wtedy, gdy nie są otwarte. Tylko takie nie są kasowane bez czytania. Jak widać, skuteczność mailingu jest uzależniona od formy. Im więcej pozytywnych informacji mail przekazuje odbiorcy zanim się go otworzy, tym większa szansa, że zawarta w nim oferta spotka się w ogóle z zainteresowaniem. Podobnie jest z marketingiem szeptanym. Jeżeli jest dobrze podany odbiorcy, nie w postaci nachalnych informacji pod artykułami czy na forum. Marketing szeptany http://seopozycje.pl/sem_administracja.html powinien w sposób interesujący zachęcać do danego produktu, podkreślać jego zalety lecz tak, by nie wyglądało to na wpis reklamowy. Ważne jest również to, by takie działania trafiały na odpowiednich odbiorców, działanie na ślepo bowiem nie daje efektów. Chodzi tu np. o wpisy o kaszkach dla dzieci na forum dla kulturystów. Nikogo na takim forum taki wpis nie zainteresuje.

Jedną i druga formę promocji wykorzystuje się również przy pozycjonowaniu stron. Wtedy te zabiegi są łatwiejsze, łatwiej bowiem wypromować stronę w internecie z ciekawą treścią niż nawet najlepszy produkt. Wszelkie zabiegi promujące produkt zawarte są za to na stronie. W taki sposób potencjalny klient widzi od razu wszystkie zalety oferty. Ważne jest jednak to, by działania marketingowe trafiały do właściwej grupy potencjalnych odbiorców. Tak jak pisaliśmy, jedynie dobrze nakierowana promocja daje właściwe efekty. Jak widać zabiegi marketingowe są skuteczne i potrzebne ale musi być to dobrze przygotowane i właściwie nakierowane. Tylko w taki sposób udaje się osiągnąć zamierzony cel.

Buty męskie

© 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

admin

E-mail : fox@valder.pl