TECHNOLOGIE KOMPUTEROWE

Wszyscy doceniamy nowoczesne technologie, szczególnie takie, które ułatwiają nam codzienne obowiązki domowe czy też obowiązki w pracy. Rozwój technologi jest naprawdę ogromny, to co kilka lat temu wydawało się nieosiągalne, obecnie jest czymś normalnym, wykorzystywanym na co dzień. Nowoczesne technologie towarzyszą nam w pracy, w domu, w drodze do i z pracy, szkoły. Coraz trudniej jest nam sobie wyobrazić świat bez komputera czy telefonu komórkowego.

Najciekawsze jest to, że im więcej funkcji, możliwości ma nowy sprzęt, tym jest on mniejszy, lżejszy. Cieniutkie laptopy już nikogo właściwie nie zaskakują, zaskakuje tylko fakt, że one aż tak wiele mogą. Tyle ile nie jeden komputer stacjonarny, który do niedawna miał większe możliwości sprzętowe niż komputer przenośny. A przecież to nie wszystko, na rynku pojawiają się coraz bardziej nowoczesne telefony komórkowe, które mogą nie mniej niż pierwsze laptopy.

Każdy z nas ma więc obecnie dostęp i to stały do internetu, przez t cały czas możemy być w kontakcie ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną czy też po prostu ze współpracownikami. Mniejsze od laptopów, notebooki to w zasadzie przenośne maszyny do pisania, archiwa, takie biuro w rozmiarze mniejszym niż zeszyt A4. Notebooki nie mają bardzo rozbudowanych funkcji multimedialnych, więcej to funkcji właśnie biurowych. To do czego kiedyś służył notatnik, teraz wykonuje właśnie mały notebook, technologia zastąpiła wysłużony papier i długopis. Na początku ery komputerów, problemem było to, że każda awaria znaczyła utratę danych, nowoczesne technologie rozwiązują ten problem. Utrata danych jest coraz mniej prawdopodobna, nawet z uszkodzonego mechanicznie laptopa, notebooka czy komputera można odzyskać ważne dane bez większego problemu.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

admin

E-mail : fox@valder.pl