KOMPUTERY PRZENOŚNE

Na naszym rynku pojawiają się coraz bardziej nowoczesne urządzenia. Komputer stacjonarny to w zasadzie przeżytek, który niepotrzebnie zbiera kurz, znacznie bardziej trendy są laptopy, które obecnie coraz częściej mają podobne a nawet większe możliwości, niż komputery stacjonarne. Zwiększa się przede wszystkim pamięć operacyjna, dzięki temu laptopy pracują szybko, można na nich robić wszystko to, co na komputerze stacjonarnym.

W dodatku laptop zajmuje znacznie mniej miejsca, zamknięty, nie zbiera kurzu, którego przecież tak nie lubimy w naszych domach. Nie ma tu również tej ogromnej plątaniny kabli, przewodów, jak to jest w komputerze stacjonarnym, gdzie trzeba osobno podłączyć monitor, klawiaturę i myszkę. Są oczywiście klawiatury i myszki bezprzewodowe ale coraz więcej się mówi i pisze o szkodliwości takiego rozwiązania, szczególnie w małych pomieszczeniach. Jedna laptopy to wcale nie szczyt nowoczesnych rozwiązań, obecnie hitem są tablety, gdzie są duże możliwości, przy niewielkich rozmiarach.

Tablet to coś, co wygląda jak ekran laptopa bez całej reszty tzn obudowy, klawiatury itp. Korzystać z niego jednak możemy dzięki dotykowemu ekranowi. Takie rozwiązanie jest dobre dla osób, które gustują w przeglądaniu internetu, oglądaniu filmów i słuchania muzyki za pośrednictwem internetu. Dla osób, które potrzebują jednak czegoś równie sprawnego jak maszyna do pisania, lepsze są notebooki, które doskonale zastąpiły notatniki. Nie większe od zeszytu A4 przydają się do sporządzania prezentacji multimedialnych, jak również do redagowania plików tekstowych. Notebooki mają możliwości porównywalne z pierwszymi laptopami, multimedia nie są tu szczególnie rozwinięte, ale za to programy biurowe, organizacyjne sprawują się jak najlepiej.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

admin

E-mail : fox@valder.pl