GRAFIKA I PROJEKT

Istotną częścią realizacji strony internetowej jest jej projekt graficzny, Ze względu na znaczne rozbieżności w gustach klientów element ten zawsze powinien być traktowany bardzo indywidualnie. W zależności od tego jaką funkcję spełniać będzie strona, zawsze należy szukać wspólnego mianownika między jej efektywnością a estetyką, oczywiście w zależności od struktury i przeznaczenia.
Jeżeli strona ma charakter prezentacyjno-informacyjny można pozwolić sobie na pewne odstępstwa w funkcjonalności na rzecz doznań estetycznych, często tego typu przykłady można zaobserwować na stronach realizowanych w technologii FLASH, gdzie doznania estetyczne spełniają często role pierwszoplanową.

Jednak w wypadku realizacji projektów o charakterze serwisowym, funkcjonalność strony powinna zawsze być czynnikiem nadrzędnym, w takim wypadku elementy graficzne nie powinny odwracać uwagi od przejrzystości strony, zwłaszcza gdy ilość informacji tam zawartych jest duża i zmusza użytkownika do wytężonej uwagi. Przy tego typu realizacjach warto postawić raczej na surową estetykę i pewnego rodzaju minimalizm graficzny.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

admin

E-mail : fox@valder.pl